Įdomu ir naudinga

10 dalykų, kurie auginant vaikus svarbesni už bet kokias metodologijas

1. Tai, kokie yra tėvų ir vaikų tarpusavio santykiai, visam žmogaus gyvenimui suformuoja supratimą apie tai, kokie santykiai turi būti. Jei su vaiku bendraujame pagarbiai, pajausdami jo emocijas, užjaučiame ir padedame kai reikia, kalbame tuomet, kai vaikas nori ir gali klausyti, o ne tada, kai mums patogu, vaikas tokius santykius laiko normaliais, taip elgiasi pats ir atitinkamai to tikisi iš aplinkinių. O žmogus ko ieško, tą ir randa. Ir priešingai, jei kontroliuojame, manipuliuojame, strateguojame, vaikas būtent tokių santykių ir išmoksta.

plačiau
AR TIESA, KAD ANKSTYVASIS UGDYMAS GALI LEMTI VAIKO ATEITĮ

Ankstyvajam vaikų ugdymui Europoje skiriamas vis didesnis dėmesys. Vis daugiau mokslinių tyrimų pagrindžia, kad  ankstyvoji vaikystė yra ypatingas laikotarpis, kai tikslingas, kokybiškas ugdymas deda pamatą vaiko ateičiai.
 

plačiau
TĖVYSTĖS PATARIMAI AUGINANTIEMS MAŽUS VAIKUS

Auginti laimingus vaikus tikrai nėra lengva užduotis. Vaikai turi turėti nuolatinį supratimą ir drausmę.
Pirmiausia, pagalvokite ar tikrai namuose auginamas gyvūnas negali jam pakenkti. Labai dažnai įvyksta pačių netikėčiausių situacijų, kurių metu nukenčia vaikas.
Gerai apsidairykite namų aplinkoje, ar nėra lengvai pasiekiamų daiktų, kurie taip pat pavojingi jūsų mažyliui. Nepamirškite, kad maži vaikai viską dedasi į burną. Todėl, venkite mažų detalių, kuriomis jis gali užspringti, geriau jas laikykite nepasiekiamomis.


 

plačiau
10 TAISYKLIŲ TĖVELIAMS

1. Nesitikėk, kad tavo vaikas bus toks kaip tu arba toks, kokio tu nori. Padėk jam tapti ne tavimi, o savimi.
2. Nereikalauk iš vaiko atlygio už viską, ką dėl jo padarei. Tu davei jam gyvenimą - kaip jis gali tau atsidėkoti? Jis duos gyvenimą kitam, kitas - trečiam, ir tai yra nekintantis dėkingumo dėsnis.
3. Neišliek ant vaiko savo nuoskaudų, kad senatvėje nevalgytum karčios duonos. Nes ką pasėsi, tą

plačiau